تبلیغات
دبستان شهید نواب صفوی دشت جیهون - آیا با شیوه کنونی انتخاب معلم نمونه موافقید ؟
1390/02/25

آیا با شیوه کنونی انتخاب معلم نمونه موافقید ؟

• نوشته شده توسط: معاون آموزگار


انتخاب معلم نمونه بحثی است که نقدهای بسیاری در مورد آن شده و موافقان و مخالفانی دارد . عده ای بر این عقیده اند که معلمی که طی سنوات زیاد ( مثلا 15 یا 20 سال ) تجربه کافی را کسب نموده است مطمئنا با استفاده از تجربیات خود می تواند طرح های پیشرفت تحصیلی را به بهترین شکل اجرا نموده و با کسب امتیازات لازم به عنوان معلم نمونه انتخاب شود .

عده ای هم بر این باورند که هر معلمی می تواند طی سنوات زیاد بر اساس شرکت در کلاس های ضمن خدمت و دریافت گواهی های آن ، دریافت لوح های تقدیر و دیگر مسائل امتیازاتی را کسب نماید که یک معلم خلاق دارای 5 یا ده سال سابقه هر اندازه ابتکار ، خلاقیت و فناوری را در تدریس و کار خود به کار گیرد نمی تواند به امتیازات آنها برسد و این ذوق و خلاقیت در او از بین می رود .

گروه اول می گویند سابقه معلم و مویی که او در کلاس های درس سپید نموده نباید در گذر زمان فراموش شود و گروه دوم بر این عقیده اند که همانگونه که یک بازیگر ، ورزشکار ، کارگردان ، هنرمند و ... بر اساس عملکرد یکساله ارزیابی می شوند معلمان نیز باید اینگونه ارزیابی شوند .

حال دوستان نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به این مقوله بیان نمایند ، شاید بتوان با جمع آوری نظر دوستان یک طرح جامع را در این خصوص تهیه و به اداره کل و وزارت ارائه نمود.

نظرات شما دوستان()
برچسب ها: انتخاب معلم نمونه ، نحوه انتخاب معلم نمونه ، معلم نمونه ، نظر سنجی ، معلم نمونه چگونه انتخاب می شود ، چگونگی انتخاب معلم نمونه ، شیوه کنونی انتخاب معلم نمونه ، معلمین برتر ، معلمان نونمه ، آیا با شیوه کنونی انتخاب معلم نمونه موافقید؟ ، معلمان نمونه ،